»
Грантові організації

Грантові організації

Ініціатива Європейського Союзу EU4Business є загальною ініціативою, що охоплює всю діяльність ЄС, спрямовану на підтримку МСП в країнах Східного партнерства.

У ЄС є розуміння, що малі та середні підприємства (МСП) є насправді ключовою складовою економічного життя. За даними ОЕСР на 2017 рік в країнах Східного партнерства МСП представляють від 83% до 99% всіх підприємств і створюють 50% всіх робочих місць. Проте, країни Східного партнерства все ще поступаються країнам ЄС, в яких МСП створюють понад дві третини робочих місць, при чому 85% нових робочих місць були створені протягом останніх п’яти років. Отже, МСП мають потенціал для створення нових робочих місць та забезпечення економічного зростання за умови подолання перешкод, таких як: обмежений доступ до фінансування, бюрократія та труднощі на шляху до нових ринків.

Детальніше     

Програма наукових досліджень та навчання Європейського співтовариства з атомної енергії Горизонт 2020 (2014-2018)

Заходи/пропозиції для МСП: Отримання гранту  інноваційними установами на стадії стартапу або виходу на нові ринки, шляхом подання проектної пропозиції на отримання гранту.

Детальніше     

Програма ЄС "Конкурентоспроможність підприємств малого і середнього бізнесу (COSME) (2014-2020)"

Заходи/пропозиції для МСП:

  • Вихід на ринок ЄС та ринки партнерів програми (через Європейську мережу підприємств);
  • Бізнес-стажування за кордоном на діючому підприємстві (обмін досвідом за допомогою програми Еразмус для молодих підприємців);
  • Отримання легкого доступу до інформації щодо ведення підприємницької діяльності (через онлайн-портали Your europe business portal, Trade helpdesk, European cluster collaboration platform);
  • Участь у спеціальних конкурсах для органів державної влади, які формують та реалізують політику, з метою забезпечення кращого бізнес-клімату в країні.

Детальніше     

Програма для управлінських кадрів сфери підприємництва України (Fit for partnership with Germany)

В рамках двостороннього співробітництва між Урядом України та Урядом Федеративної Республіки Німеччина Міністерство економічного розвитку і торгівлі України та Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ) ГмбХ (Deutsche Gesellschaft fur Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH) за дорученням Федерального міністерства економіки і енергетики Німеччини реалізують Програму для управлінських кадрів сфери підприємництва України (далі – Програма), яка є складовою всесвітньої Програми для менеджерів Федерального міністерства економіки та енергетики під заголовком “Fit for Partnership with Germany” (Готові до співпраці з Німеччиною).

Детальніше     

Підтримка малого і середнього підприємництва на міжнародному рівні (міжнародні кредитні лінії)

На сьогодні підприємці можуть отримати фінансову підтримку в українських банках в рамках проектів міжнародних кредитних ліній. Німецько-український фонд (НУФ) надає кредити відібраним українським банкам-партнерам для подальшого кредитування мікро-, малих і середніх підприємств, що відповідають вимогам, які висуваються в рамках Програм та Проектів НУФ.

Детальніше     

Європейський фонд для Південно-Східної Європи (EFSE)

Фонд надає невеликі кредити, у тому числі в місцевій валюті, і допомогу через місцеві банки мікропідприємствам (менш ніж 10 працівників) та малим підприємствам (менш ніж 50 працівників), а також приватним господарствам з низьким доходом. Підтримка надається ММП у таких галузях, як сільське господарство, промисловість, торгівля та послуги.

Детальніше     

Зміцнення аудиту та звітності у країнах Східного партнерства (STAREP)

Проект STAREP спрямований на надання допомоги країнам-учасницям у вдосконаленні систем корпоративної фінансової звітності та підвищення спроможності місцевих установ ефективно впроваджувати ці системи.

Детальніше     

Senior Experten Service

Senior Experten Service  це програма фонду німецької економіки, який за допомогою залучення німецьких експертів сприяє у розвитку економіки, освіти і соціальної сфери у багатьох країнах світу. Програма діє з 1989 року, працює також і в Україні.

Детальніше     

Безкоштовний супровід підприємства від Business Community School

Грантова програма Business Community School пропонує річний супровід зростання бізнесу підприємця: допомогу у формуванні чіткої бізнес-моделі, збуті товарів та послуг, консультації з ведення бізнесу.

Детальніше     

PUM Netherlands Senior Experts

PUM Netherlands Senior Experts – некомерційна програма передачі ефективних технологій та досвіду підприємництва. PUM об’єднує більше 3000 досвідчених експертів з різних галузей виробництва, сільського господарства, торгівлі, послуг, логістики, фінансів та управління, які допомагають підприємствам у 65 країнах світу.

Детальніше     

Програма Жінки у бізнесі

Програма допомагає малим та середнім підприємствам під керівництвом жінок в отриманні доступу до фінансових ресурсів та ноу- хау, необхідних для розвитку. Також надає бізнес- консультації МСП під керівництвом жінок, щоб допомогти підприємствам стати більш конкурентоспроможними. Пропонуються тренінги, наставництво та інша підтримка для надання можливості жінкам-підприємцям ділитися досвідом та навчатися один в одного як у колег. Організатор – ЄС та Європейський інвестиційний банк.

Детальніше     

Western NIS Enterprise Fund (WNISEF) т а АТ «Ощадбанк»

Інноваційна програма кредитування соціальних підприємств за низькими відсотковими ставками. Користь від програми в першу чергу отримають ті українці, які потерпіли від конфлікту на сході країни, у т.ч. вимушені переселенці з південних та східних регіонів, а також інваліди, малозабезпечені жінки та представники інших незахищених суспільних груп. У квітні поточного року WNISEF та Ощадбанк мають спільно визначити перших отримувачів кредитів шляхом відкритого конкурсу.

Детальніше     

Програма кредитування соціальних підприємств Агентства США з міжнародного розвитку (USAID)

Програма спрямована на підтримку на ранніх стадіях та розширення приватних підприємств, основною метою яких є досягнення соціального та екологічного впливу в Україні шляхом надання доступного капіталу, тренінгу та наставництва. Метою програми є надання підприємцям і підприємствам можливості вирішити соціальні та екологічні проблеми через фінансові інвестиції та стабільну ділову практику.Для досягнення своєї мети стратегія цієї програми полягає у наданні кредитів з низьким відсотковим розміром для сталого розвитку та розвитку соціального бізнесу та нагляду за соціальним бізнесом у процесі розробки та впровадження бізнес-плану.

Детальніше     

Програма для менеджерів

Цільовою групою для стажування у Німеччині є керівники середньої та вищої ланки підприємств із зовнішньоекономічним потенціалом різних секторів економіки.Як стати учасником Програми: Звернутись за інформацією або консультацією до партнерської структури у своєму регіоні Заповнити анкету в електронній формі та надіслати партнерам або до Програмного бюро Підготувати документи для проходження співбесіди Пройти конкурсний відбір у своєму регіоні або в Києві.

Детальніше