Грантові організації
У ЄС є розуміння, що малі та середні підприємства (МСП) є насправді ключовою складовою економічного життя. За даними ОЕСР на 2017 рік в країнах Східного партнерства МСП представляють від 83% до 99% всіх підприємств і створюють 50% всіх робочих місць. Проте, країни Східного партнерства все ще поступаються країнам ЄС, в яких МСП створюють понад дві третини робочих місць, при чому 85% нових робочих місць були створені протягом останніх п’яти років. Отже, МСП мають потенціал для створення нових робочих місць та забезпечення економічного зростання за умови подолання перешкод, таких як: обмежений доступ до фінансування, бюрократія та труднощі на шляху до нових ринків.
Заходи/пропозиції для МСП: Отримання гранту інноваційними установами на стадії стартапу або виходу на нові ринки, шляхом подання проектної пропозиції на отримання гранту.
Заходи/пропозиції для МСП:
- Вихід на ринок ЄС та ринки партнерів програми (через Європейську мережу підприємств);
- Бізнес-стажування за кордоном на діючому підприємстві (обмін досвідом за допомогою програми Еразмус для молодих підприємців);
- Отримання легкого доступу до інформації щодо ведення підприємницької діяльності (через онлайн-портали Your europe business portal, Trade helpdesk, European cluster collaboration platform);
- Участь у спеціальних конкурсах для органів державної влади, які формують та реалізують політику, з метою забезпечення кращого бізнес-клімату в країні.
В рамках двостороннього співробітництва між Урядом України та Урядом Федеративної Республіки Німеччина Міністерство економічного розвитку і торгівлі України та Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ) ГмбХ (Deutsche Gesellschaft fur Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH) за дорученням Федерального міністерства економіки і енергетики Німеччини реалізують Програму для управлінських кадрів сфери підприємництва України (далі – Програма), яка є складовою всесвітньої Програми для менеджерів Федерального міністерства економіки та енергетики під заголовком “Fit for Partnership with Germany” (Готові до співпраці з Німеччиною).
На сьогодні підприємці можуть отримати фінансову підтримку в українських банках в рамках проектів міжнародних кредитних ліній. Німецько-український фонд (НУФ) надає кредити відібраним українським банкам-партнерам для подальшого кредитування мікро-, малих і середніх підприємств, що відповідають вимогам, які висуваються в рамках Програм та Проектів НУФ.
Фонд надає невеликі кредити, у тому числі в місцевій валюті, і допомогу через місцеві банки мікропідприємствам (менш ніж 10 працівників) та малим підприємствам (менш ніж 50 працівників), а також приватним господарствам з низьким доходом. Підтримка надається ММП у таких галузях, як сільське господарство, промисловість, торгівля та послуги.
Проект STAREP спрямований на надання допомоги країнам-учасницям у вдосконаленні систем корпоративної фінансової звітності та підвищення спроможності місцевих установ ефективно впроваджувати ці системи.
Senior Experten Service – це програма фонду німецької економіки, який за допомогою залучення німецьких експертів сприяє у розвитку економіки, освіти і соціальної сфери у багатьох країнах світу. Програма діє з 1989 року, працює також і в Україні.
Грантова програма Business Community School пропонує річний супровід зростання бізнесу підприємця: допомогу у формуванні чіткої бізнес-моделі, збуті товарів та послуг, консультації з ведення бізнесу.
PUM Netherlands Senior Experts – некомерційна програма передачі ефективних технологій та досвіду підприємництва. PUM об’єднує більше 3000 досвідчених експертів з різних галузей виробництва, сільського господарства, торгівлі, послуг, логістики, фінансів та управління, які допомагають підприємствам у 65 країнах світу.
Програма допомагає малим та середнім підприємствам під керівництвом жінок в отриманні доступу до фінансових ресурсів та ноу- хау, необхідних для розвитку. Також надає бізнес- консультації МСП під керівництвом жінок, щоб допомогти підприємствам стати більш конкурентоспроможними. Пропонуються тренінги, наставництво та інша підтримка для надання можливості жінкам-підприємцям ділитися досвідом та навчатися один в одного як у колег. Організатор – ЄС та Європейський інвестиційний банк.
Інноваційна програма кредитування соціальних підприємств за низькими відсотковими ставками. Користь від програми в першу чергу отримають ті українці, які потерпіли від конфлікту на сході країни, у т.ч. вимушені переселенці з південних та східних регіонів, а також інваліди, малозабезпечені жінки та представники інших незахищених суспільних груп. У квітні поточного року WNISEF та Ощадбанк мають спільно визначити перших отримувачів кредитів шляхом відкритого конкурсу.
Програма спрямована на підтримку на ранніх стадіях та розширення приватних підприємств, основною метою яких є досягнення соціального та екологічного впливу в Україні шляхом надання доступного капіталу, тренінгу та наставництва. Метою програми є надання підприємцям і підприємствам можливості вирішити соціальні та екологічні проблеми через фінансові інвестиції та стабільну ділову практику.Для досягнення своєї мети стратегія цієї програми полягає у наданні кредитів з низьким відсотковим розміром для сталого розвитку та розвитку соціального бізнесу та нагляду за соціальним бізнесом у процесі розробки та впровадження бізнес-плану.
Цільовою групою для стажування у Німеччині є керівники середньої та вищої ланки підприємств із зовнішньоекономічним потенціалом різних секторів економіки.Як стати учасником Програми: Звернутись за інформацією або консультацією до партнерської структури у своєму регіоні Заповнити анкету в електронній формі та надіслати партнерам або до Програмного бюро Підготувати документи для проходження співбесіди Пройти конкурсний відбір у своєму регіоні або в Києві.
Україна, м.Вінниця, вул.Соборна, 59