Які у Вінниці є умови для розвитку бізнесу

Розвиток малого та середнього підприємництва забезпечує покращення умов для життя. Завдяки бізнесу знижується рівень безробіття, підвищується рівень доходів населення, збільшується обсяг виробництва. Усі ці чинники роблять місто успішним.

У Вінниці спостерігаються позитивні тенденції щодо розвитку підприємництва. За 2018 рік надходження до міського бюджету від малого та середнього підприємництва зросли на 22,9%, в порівнянні з 2017 роком. Загалом за 2018 рік від суб’єктів МСП надійшло більше, ніж один мільярд  гривень. А це є майже половина власних надходжень міста в 2018 році (2,7 мільярда гривень) без урахування субвенцій та дотацій.

Такі тенденції в 2018 році були підкріплені результатом рейтингу «Regional Doing Business. 2018», складеного Офісом ефективного регулювання BRDO і Союзом українських підприємців за методологією Всесвітнього банку. Вінниця отримала статус міста, в якому найлегше вести бізнес в Україні.

Для підтримки та розвитку бізнесу у Вінниці у 2017 році було розроблено «Програму посилення конкурентоспроможності малого та середнього підприємництва м.Вінниці на 2017-2020 роки». Над нею працювала Вінницька міська рада разом з українсько-канадським проектом «ПРОМІС: Партнерство для розвитку міст». До цього процесу також були залучені й представники бізнесу та громадськості. Ідея її полягає в тому, щоб надати підприємцям доступ до інформації. Програмою передбачено низку заходів, які допоможуть обрати правильні рішення для бізнесу.

Серед основних завдань Програми є налагодження комунікації між владою і бізнесом, створення рівного доступу до місцевих ресурсів та можливостей для різних категорій підприємців, покращення доступу до фінансів, зміцнення ринку послуг для розвитку бізнесу, сприяння сертифікації продукції, підвищення фахової спроможності персоналу малого бізнесу, зменшення бюрократизації адміністративних послуг. Основні завдання та заходи Програми сформовані відповідно до основних орієнтирів Стратегії розвитку «Вінниця – 2020» щодо підтримки та розвитку малого підприємництва.

Під час розробки Програми фахівці проекту ПРОМІС та департаменту економіки і інвестицій визначили 7 пріоритетних напрямків підприємницької діяльності у м. Вінниці. Це – інформаційні технології, медичні послуги, туристичні послуги, харчова промисловість, легка промисловість, сфера послуг та соціальне підприємництво.

За результатами опитування підприємців, встановлено, що розвиток бізнесу уповільнюють наступні фактори:

  • недостатньо ефективний діалог влади і бізнесу;
  • висока ціна приєднання до мереж електро-, газо-, водопостачання та водовідведення;
  • зарегульованість, брак систематизованої інформації, «тінізація» бізнесу;
  • складнощі під час просування товарів і послуг на нові ринки;
  • нестача внутрішніх ресурсів для успішного конкурування (кадрових, фінансових, якісного продукту, дистрибуційних каналів, інновацій для підвищення частки продукції з високою доданою вартістю).

У програмі конкурентоспроможності визначено три стратегічних цілі:

1) покращення базових умов ведення бізнесу;

2) посилення просування місцевого бізнесу;

3) розвиток спроможності малого та середнього підприємництва.

У кожній з них є окремі проекти. Наприклад, у першій цілі – покращення базових умов ведення бізнесу – запущено проект «Критикуєш-пропонуй». Це анкета для приватних підприємців, бізнес-асоціацій та спілки підприємців. Вона складається з 18 запитань, які стосуються проведення майбутніх освітніх, інформаційних заходів та створення комунікаційних майданчиків для розвитку бізнесу. Як зазначають розробники цього проекту, така форма допоможе місцевій владі почути бізнес і врахувати ці думки при визначенні пріоритетних завдань та шляхів розвитку малого та середнього бізнесу.

Участь у голосуванні можна взяти за посиланням.


Як бачимо, у Вінниці дійсно є всі умови для ведення бізнесу. Міська влада активно працює над створенням бізнес-клімату. У місті для підприємців організовуються різні тренінги, семінари, круглі столи та інші заходи. До участі в серії публічних заходів, що включали публічне укладання угод про співпрацю, під спільною назвою «Марафон можливостей для бізнесу у Вінниці» долучилися 400 підприємців та 4 нових партнери. Передбачається, що реалізація заходів Програми вирішить проблеми, які були виявлені під час опитування підприємців міста.

Детальніше про Марафон можливостей шукайте у наступних наших публікаціях.

Поділитися на twitter
Поділитися на facebook
Поділитися на linkedin

Основні теги:

Якщо ви помітили помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть