Вінницькі підприємці можуть отримати компенсацію відсотків за кредитами

Підприємці звикли розвивати бізнес за рахунок власних коштів. Але бувають ситуації, коли без кредиту або іншого зовнішнього фінансування не обійтися. Наприклад, на виробництво необхідно поставити нове обладнання, а придбати його нема за що. Проте у вінницьких представників малого та середнього бізнесу є унікальна можливість, яка дозволяє повернути частину витрат за користування
кредитом. Для цього потрібно стати учасником Програми компенсації та пройти прості процедури, які не заберуть багато часу.

Що це за Програма і хто вже скористався нею – далі у нашому матеріалі.


• Програма часткової компенсації:


• Що потрібно для отримання кредиту


• Як відбувається процес отримання компенсації


• Як здійснюється розрахунок часткової компенсації


• Результати першого року роботи Програми компенсації

Програма часткової компенсації: для кого

Програма часткової компенсації відсотків за залученими кредитами суб’єктам малого та середнього бізнесу почала діяти з 2018 року та призначена для підприємців, які зареєстровані на території Вінницької міської ОТГ (м.Вінниця та смт.Десна). Компенсацію можуть отримати підприємства на яких: працює до 250 осіб, річний дохід не перевищує 50 мільйонів євро, відсутня заборгованість перед бюджетами всіх рівнів. Також вони не повинні бути у стані ліквідації чи реорганізації. Пріоритетними сферами Програми компенсації є ІТ, медицина, харчова промисловість, сфера обслуговування, легка промисловість, туризм.

Що потрібно для отримання кредиту

Оформлюючи кредит, необхідно знати про низку вимог, а саме:

  • максимальний розмір кредиту повинен бути до двох мільйонів гривень, погашення відсотків має відбуватись щомісяця;
  • цільове використання коштів – на розвиток бізнесу або на проекти з енергозбереження;
  • кредит повинен бути строковий або кредитна лінія;
  • валюта – українська гривня;
  • максимальний термін відстрочки по сплаті тіла кредиту – 6 місяців;
  • максимальний термін кредитування – до 36 місяців (включно).

Як відбувається процес отримання компенсації

  1. Звернутися до банку-партнера з пакетом необхідних документів  щодо укладання кредитного договору.
  2. Банк передає реєстр позичальників з пакетами документів Департаменту економіки і інвестицій Вінницької міської ради.
  3. Після опрацювання пакетів документів, у разі повної відповідності вимогам Порядку, Департамент економіки і інвестицій виносить на розгляд виконкому Вінницької міської ради проект рішення про включення позичальників до реєстру учасників процедури компенсації.
  4. Департаментом економіки і інвестицій Вінницької міської ради збирається інформація щодо обсягів сплачених податків позичальником, на основі якої виконкомом міської ради приймається рішення про нарахування суми часткової компенсації.
  5. Банк, отримавши кошти на транзитний рахунок, перераховує суми компенсації на поточні рахунки учасників процедури компенсації.

Уповноваженими на видачу кредитів в рамках Програми є два державні банки: Ощадбанк та Укргазбанк.

Як здійснюється розрахунок часткової компенсації

За рахунок збільшення податкових надходжень до місцевого бюджету, підприємцям повертають певну частину коштів, за користування кредитом. Розмір компенсації залежить від різниці податків та терміну користування Програмою.

Наприклад, в першому кварталі 2018 року підприємець заплатив 10 тисяч податків. Потім взяв кредит, збільшив об’єми виробництва та заплатив в першому кварталі 2019 року вже 20 тисяч гривень. Для визначення розміру компенсацї, скористаємось формулою – (20 тисяч – 10 тисяч) * 75% = 7 500 гривень.

За такими підрахунками підприємці отримуватимуть кошти з місцевого бюджету. Відповідно за другий рік користування Програмою компенсація складатиме 50%, третій рік – 25%.

Результати першого року роботи Програми компенсації

За 2018 рік Програмою скористались чотири суб’єкти підприємницької діяльності на загальну суму 3,9 мільйонів гривень. Учасниками стали представники сфери послуг та харчової промисловості, серед них – потужна місцева компанія «Вінницька харчосмакова фабрика».

«Для того, аби взяти участь у Програмі, нам потрібно було налагодити співпрацю із Ощадбанком – відкрити там поточний рахунок та, власне, оформити кредит, забезпеченням якого стало обладнання заводу. Пакет документів пройшов усі необхідні етапи дуже швидко. Супровід Програми дуже зручний. Якщо документи в порядку, проблем і затримок не виникає» – розповідає директорка ПрАТ «Вінницька харчосмакова фабрика» Любов Семенюк.

Підприємство користується кредитом з квітня 2018 року. Початкова сума склала 2 мільйони гривень під 18,7 % річних, але було використано меншу суму – аби мінімізувати відсотки за кредит. Відшкодування за 2-4 квартали 2018 року склали приблизно 192 тисячі гривень (за відкритими даними), що становить практично 100% від сплачених відсотків за кредитом.

Фото: vinnitsa.info

«Екопласттермавіа» – другий учасник Програми. Підприємство отримало кредит на 440 тисяч гривень під 20,8% річних, компенсація якого становила 35,5 тисяч гривень.

За словами директора підприємства Віктора Штимпури, на повернені кошти було придбане нове обладнання. Завдяки цьому вдалось збільшити обороти підприємства на 30%, найняти кількох нових працівників та збільшити заробітну плату на 12%.

Представники компаній, які взяли участь у Програмі, задоволені результатами й планують далі користуватися цією послугою. Адже кошти, які вдалося компенсувати, позитивно впливають на розвиток бізнесу.

Як бачимо, Програма – це реальна можливість отримати фінансову допомогу на оптимізацію підприємства. Якщо ви теж бажаєте повернути частину витрат за користування кредитом, звертайтесь до відділень Ощадбанку або Укргазбанку.

Поділитися на twitter
Поділитися на facebook
Поділитися на linkedin

Основні теги:

Якщо ви помітили помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть