Як відкрити рахунок у банку

Якщо ви вирішили відкрити свій бізнес, вам обов’язково варто задуматися над розрахунковим рахунком в банку. Це певний запис, який фіксує грошові операції. Реальні поточні грошові рахунки відображають стан розрахункового рахунку. Його не використовують для того, щоб заробити на відсотках, як на депозиті. Також його не використовують з метою накопичення грошових коштів. Розрахунковий рахунок використовується для активного обороту грошей вашої організації.

Процедуру відкриття рахунка в банку можна розділити на декілька основних етапів:

1. Ідентифікація клієнта банком
Підприємець повинен пред’явити:
• паспорт або інший документ, що посвідчує особу;
• документ, що посвідчує його реєстрацію в Державному реєстрі фізосіб – платників податків (для фізосіб-резидентів).

2. Подання документів для відкриття поточного рахунка
Якщо підприємець вперше відкриває рахунок для провадження підприємницької діяльності, йому необхідно подати до банку:

• заяву про відкриття поточного рахунка;
• картку зі зразками підписів за формою додатка 5 до Інструкції № 492, до якої включаються зразки підписів підприємця та/або його довірених осіб, засвідчену нотаріально.

3. Підписання договору з банком
Між банком і клієнтом (підприємцем) укладається договір банківського рахунка в письмовій формі. Такий договір укладається у двох примірниках, один з яких передається фізособі-підприємцеві, а другий зберігається в банку.

На замітку! Забороняється використовувати поточні рахунки фізосіб для проведення операцій, пов’язаних із веденням підприємницької діяльності. Тому навіть якщо у вас вже є рахунок у банку, ви повинні відкрити окремий рахунок, який використовуватиметься тільки для підприємницької діяльності.

Поділитися на twitter
Поділитися на facebook
Поділитися на linkedin

Основні теги:

Якщо ви помітили помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть