Підтримка бізнесу Covid-19


Зменшення ставок місцевих податків і зборів на квітень-травень 2020 року 

  • для першої групи платників єдиного податку – 0 відсотків до розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року;
  • для другої групи платників єдиного податку – 0 відсотків від мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.


Звільнення суб’єктів господарювання від плати за землю 

Не нараховується та не сплачується за період з 1 березня року по 31 березня 2020 року плата за землю (земельний податок та орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності) за земельні ділянки, у власності або користуванні, у тому числі на умовах оренди, фізичних або юридичних осіб, та використовуються ними в господарській діяльності.


Звільнення від виконання зобов’язань зі сплати орендної плати за оренду нерухомого майна комунальної власності 

орендарі, які підпадають під дію Постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 р. № 211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» зі змінами, звільняються від виконання зобов’язань в частині сплати орендної плати за використання нерухомого майна комунальної власності Вінницької міської об’єднаної територіальної громади за період з 01.04.2020р. по 31.05.2020р.


Звільнення від виконання зобов’язання щодо нарахування та сплати плати за договорами про встановлення земельного сервітуту 

користувачі земельних ділянок (суб’єкти господарювання), яким заборонено діяльність на період установленого карантину, відповідно до п.п.8 п.2 Постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 №211 (із змінами), звільняються від виконання зобов’язання щодо нарахування та сплати плати за договорами про встановлення земельного сервітуту, укладеними Вінницькою міською радою за період з 01 березня по 30 квітня 2020 року.


Механізм здешевлення вартості користування кредитними коштами для суб’єктів МСП

згідно тимчасового механізму Порядку часткової компенсації відсотків за залученими кредитами суб’єктам МСП за рахунок коштів бюджету Вінницької міської ОТГ обсяг часткової компенсації визначається як 50% від суми сплачених (в межах нарахованих) податку на доходи фізичних осіб, в тому числі за найманих працівників, та єдиного податку до бюджету Вінницької міської об’єднаної територіальної громади у звітному періоді.


Надання фінансової підтримки для створення нових робочих місць 

згідно затвердженого Порядку, підприємець зможе отримати відшкодування у розмірі 1039 грн за кожного нового працівника, прийнятого з 1 квітня, починаючи з місяця в якому його було працевлаштовано до кінця 2020 року. За умови збереження кількості робочих місць, станом на 31 березня, та відсутності скорочень працівників до кінця 2020 року. Обов’язковою умовою надання такої пільги є офіційна зарплата не нижче мінімальної.


Заходи в галузі соціального захисту населення

надання щомісячної соціальної матеріальної допомоги окремим категоріям громадян Вінницької міської об’єднаної територіальної громади


Заходи  в галузі охорони здоров’я Вінницької міської ОТГ 

  • Створення 3-місячний запас засобів індивідуального захисту, дезінфікуючих засобів, медикаментів і витратних матеріалів.
  • Додаткова закупівля високотехнологічного медичного обладнання.
  • Створення міської ПЛР-лабораторії на базі лікувально-діагностичного центру.
  • Збільшення на 40% ресурсів муніципальної програми «СтопГрип» – до 4 млн грн.
  • Забезпечення додаткового резерву медичних кадрів та ліжкового фонду.
Поділитися на twitter
Поділитися на facebook
Поділитися на linkedin

Основні теги:

Якщо ви помітили помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть