Програму розвитку малого та середнього підприємництва на 2021-2023 роки ухвалили на сесії Вінницької міської ради

30 жовтня на сесії міської ради ухвалили Програму розвитку малого та середнього підприємництва Вінницької міської територіальної громади на 2021-2023 роки. У ній йдеться про популяризацію культури підприємництва, промоцію місцевого бізнесу, розвиток бізнес-компетенцій, покращення бізнес-клімату. Очікується створення нових об’єктів інфраструктури підтримки бізнесу, збільшення кількості суб’єктів малого і середнього підприємництва (МСП), вихід вінницьких підприємців на нові ринки та збільшення обсягів експорту товарів та послуг МСП.

Малий та середній бізнес – це важливий фактор розвитку громади, створення робочих місць, наповнення бюджету. Саме тому досить серйозна увага у місті приділяється створенню комфортних умов для підприємництва, а також впроваджуються інструменти підтримки, у тому числі фінансової.

Як приклад – порядок часткової компенсації відсотків за кредитами. У рамках цього порядку підприємці змогли залучити кредитів на суму 10 млн грн. А з міського бюджету було їм компенсовано майже 1 млн грн. Залучені кошти бізнес спрямував на закупівлю нового обладнання, сировини, розширення виробництва тощо. Головне, що завдяки цьому було створено 154 нових робочих місць.

Нова програма буде розрахована на період 2021-2023 роки. І включатиме низку заходів з фінансового стимулювання, навчальних тренінгів, розвитку соціального підприємництва, а також створення у перспективі Центру підтримки підприємництва на базі інноваційно-технологічного парку «Кристал».

Програма розвитку малого та середнього підприємництва Вінницької міської територіальної громади на 2021-2023 роки є документом, що розроблений у співпраці бізнес-спільнотою міста, експертів міжнародного рівня та спеціалістів місцевого самоврядування задля досягнення нового рівня співпраці з бізнесом, посилення його конкурентоспроможності не тільки на території міста, але й за кордоном. Крім того, цей документ розроблено спільно з експертами українсько-канадського проекту «ПРОМІС: Партнерство для розвитку міст».

Довідка:

Програма має на меті розбудову екосистеми розвитку підприємництва у Вінницькій міській ОТГ для забезпечення конкурентоспроможності місцевих МСП в Україні та на міжнародних ринках. А також – залучення населення до підприємницької діяльності. Проєкти та завдання програми сформовані відповідно до 4 стратегічних цілей:

  1. «Інформування МСП та покращення комунікації» (містить заходи, спрямовані на інформаційну підтримку підприємців, виявлення їх потреб та ініціатив та активізацію комунікації бізнесу з міською владою).
  2. «Популяризація культури підприємництва та промоція місцевого бізнесу» (заходи, спрямовані на висвітлення діяльності вінницьких товаровиробників і промоцію місцевої продукції).
  3. «Розвиток бізнес-компетенцій» (містить заходи, спрямовані на отримання знань, вмінь як з основ підприємницької діяльності для широкого кола зацікавлених осіб, які бажають займатися підприємницькою діяльністю, а також тематичні навчальні активності для діючих підприємців).
  4. «Покращення бізнес-клімату» (складається з заходів, спрямованих на покращення доступу до фінансів, підвищення якості співпраці бізнесу з університетами, активізацію створення бізнес кластерів, оптимізацію регуляторної політики та створення Центру розвитку підприємництва).
    Більшість заходів Програми відбуватимуться щорічно протягом всього періоду дії.

Поділитися на twitter
Поділитися на facebook
Поділитися на linkedin

Основні теги:

Якщо ви помітили помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть